HAKKIMIZDA

 

AV. MUSTAFA MURAT TUNCER

Avukat Mustafa Murat TUNCER 1979 Elazığ doğumlu olup ilköğrenimini Elazığ’da, orta öğrenimini Antalya Yavuz Selim Lisesinde,  lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde yüksek lisans eğitimini Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Avrupa Birliği ve Uluslararası Ticaret Hukuk üzerine tamamlamıştır. Yüksek Lisansta özellikle Avrupa Birliği, Uluslararası Taşımacılık-Ticaret, Marka, Patent Gümrük Kambiyo Mevzuatı, İthalat-İhracat Hukuku ve Tahkim üzerine ağırlık vermiş. Kaynak araştırmalarını Almanya’da yaparak hazırlamış olduğu AB ve Türk Hukukunda Acentenin Denkleştirme Tazminatı üzerine yaptığı çalışmasıyla 2012 yılında yüksek lisansını tamamlamıştır.

2004-2005 yıllarında Bahçeşehir Üniversitesi Huk. Fak. ve IGUL bünyesinde Yeni Kanunlara yönelik olarak uluslararası hukuk karşılaştırmalı sertifika programlarına katılmış Çapraz Sorgulamada eğiticinin eğitimi üzerine eğitimler almıştır.

Avukatlığa Başladığı 2005 yılından itibaren İstanbul Barosunda Havacılık ve Uzay Hukuku Komisyonu Yönetim Kurulu üyeliği, AB Komisyonu, Fikri Sınaî Haklar Komisyonu, İdare ve Vergi Hukuku Komisyonları Üyeliği yapmış, CMK ve Adli Yardım eğitimlerini alarak CMK'da Beşiktaş ve Kadıköy Bölgesi Temsilciliklerinde bulunmuştur.

 2006 yılında Marka ve Patent vekilliği sınavlarını kazanarak marka patent vekili olma hakkını kazanmış bu alanda da çalışmalar yapmaktadır.

2015-2016 yıllarında Hukuk ve Ceza alanında Adalet Bakanlığının adliyelerdeki resmi bilirkişilik görevlerinde bulunmuştur.

Çeşitli sivil toplum örgütlerine üye olarak hukuk ve sosyal yardımlaşma alanında çalışmalar yürütmüştür. Gazetelerde güncel konularla ilgili yayınlanmış yazı ve makaleleri bulunmaktadır.

Av. Mustafa Murat TUNCER 2020 yılına kadar çalıştığı Dama Hukuk Bürosunda ve 2020 yılından sonra kurmuş olduğu Hak ve Adalet Hukuk Bürosunda AB ve Uluslararası Ticaret- Ticaret Hukuku, Ceza Hukuku, İdare ve Vergi Hukuku, Fikri ve Sına-i Haklar Hukuku, Aile ve Medeni Hukuk, Sağlık Hukukunda Malpraktis,  Sigorta ve Trafik Kazaları Tazminatları, Gayrimenkul Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, başta olmak üzere birçok hukuk alanında değerli meslektaşlarıyla birlikte 16 yıldır avukatlık ve Marka Patent vekilliği faaliyetlerini yürütmektedir..